Hikayelerle Atasözü Kartları pdf oku indir

2
Hikayelerle Atasözü Kartları pdf oku indir

Hikayelerle Atasözü Kartları pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Genel Çocuk Kitapları türünde çıkarılan Hikayelerle Atasözü Kartları kitabını paylaştık. 120 sayfadan oluşan Hikayelerle Atasözü Kartları kitabının yazarı ise Kolektif‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Hikayelerle Atasözü Kartları oku indir. Hikayelerle Atasözü Kartları pdf indir yandex, Hikayelerle Atasözü Kartları pdf indir idefix, Hikayelerle Atasözü Kartları PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Hikayelerle Atasözü Kartları Pdf indir

Hikayelerle Atasözü Kartları Kısa Özet

Atalarımızın uzun senelera dayalı tecrübeleri, gözlemleri, yaşayışları sonucu yaşanan atakelimeleri, dilimizin ve kültürümüzün temel taşıyıcılarındandır. Atakelimeleri, ait olduğu toplumun sosyolojik, psikolojik, ekonomik, tarihi, kültürel vb. açılardan yansımasıdır. Atasözü öğrenmek ve öğretmek temelde bir kültür vazifesidir.

Bu eserimizde özenle seçilmiş bazı atakelimelerine yer verilmiştir. Kutuda 58 atasözü ve 58 hikaye bulunmaktadır. Kartların ön bölümünde atasözü, ataösüzünün anlamı ve çizimi yer alıyor. Kartın arkasındaysa atakelimelerine uygun özgün hikayelere yer verildi. Hikayelerden bazıları atasözünün kendi hikayesi. Atakelimeleri; okul kitapları taranarak ve uzman kişilerla istişare edilerek belirlendi. Ardından hikayeleri incelikle yazıldı. Yaş grubu göz önünde bulundurularak çizimleri tamamlandı. Dil uzman kişilerımız aracılığıyla incelenen eserimiz hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin yararlanması için tasarlandı. Atakelimelerini keyifli bir biçimde öğrenmek yahut öğretmek için yardımcı kaynak, derslere ek materyal olarak kullanılabilir.

120 (60 Kart)

Bir cevap yazın