Hayata Dair Genel Bilgiler pdf oku indir

0
Hayata Dair Genel Bilgiler pdf oku indir

Hayata Dair Genel Bilgiler pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Türkiye ve Cumhuriyet Tarihi Kitapları türünde çıkarılan Hayata Dair Genel Bilgiler kitabını paylaştık. 348 sayfadan oluşan Hayata Dair Genel Bilgiler kitabının yazarı ise Kolektif‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Hayata Dair Genel Bilgiler oku indir. Hayata Dair Genel Bilgiler pdf indir yandex, Hayata Dair Genel Bilgiler pdf indir idefix, Hayata Dair Genel Bilgiler PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Hayata Dair Genel Bilgiler Pdf indir

Hayata Dair Genel Bilgiler Kısa Özet

Hâkimiyet-i Milliye gazetesi Türk modernleşme sürecinin bir sonucu olarak faaliyetlerine başlayan ve ardından da bu modernleşmeye ivme kazandırmaya çalışan bir basın-yayın organıdır. Gazete, yeni rejimin yaratmasıyla birlikte değişim-dönüşüm sürecine damgasını vurmuştur.

Kemalist iktidarın yanında konumlanan Hâkimiyet-i Milliye’nin modernleşme sürecine katkısı, yalnızca siyasal, sosyo-ekonomik ve kültürel çerçeveyle sınırlı kalmamıştır. 1930 yılı sonlarıyla 1931’in başlarında gazetede bulunan Altıncı Sayıfa Yazıları ile birden fazla alandaki çarpıcı bilginin topluma aktarılmasına çalışmıştır. Sanattan siyasete, ekonomiden bilime kadar uzanan geniş yelpazedeki yazılar, *Umumi bilginizi arttırmak ve dünya gidişine ayak uydurmak isteğe göre her gün bu sayfayı okuyunuz* şeklindeki çağrı ile okuyuculara ulaştırılmıştır. Elinizdeki kitap, Hâkimiyet-i Milliye’deki Altıncı Sayıfa Yazıları’nın derlenmesi sonucu ortaya çıkmıştır. Kitapta, dönemin tarihi kadar 1930’ların popüler kültürünün bilinmesina hizmet eden yazılar bulunmaktadır. Bu nedenle akademik çevrelerin bunun yanında Cumhuriyet’in ilk senelerının gelişmelerine merak duyanların da ilgisini çekmek amaçlanmıştır.

Bir cevap yazın