Hav pdf oku indir

1
Hav pdf oku indir

Hav pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Roman türünde çıkarılan Hav kitabını paylaştık. 359 sayfadan oluşan Hav kitabının yazarı ise Jan Morris‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Hav oku indir. Hav pdf indir yandex, Hav pdf indir idefix, Hav PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Hav Pdf indir

Hav Kısa Özet

Hav kurmaca bir şehir devleti, bir Akdeniz şehri, sokaklarında Türkçenin, Ermenicenin, Rumcanın, Arapçanın, Rusçanın, İtalyancanın bir arada duyulduğu bir coğrafya. Yirmi yıl arayla bu coğrafyaya giden bir seyyah yazar, şehrin iki yakın dönemi içindeki siyasi, kültürel, yaşamsal doku değişimlerini nefis bir dille anlatıyor.

Önce 1985 senesinin Hav’ını tanımaya başlıyoruz, sonra bir *Müdahale* oluyor, altüst oluyor şehir, yirmi yılın ardından aynı yere dönüyoruz, yirmi birinci yüzyılın Yeni Hav’ına, Kutsal Mirmidon Cumhuriyeti’ne. Eskisinin izini sürmeye çalışsak da zorlanıyoruz, şehrin tarihini bağnaz bir bakışla baştan yazanların eliyle görgüsüzlüğün tüm şehirde itinayla teşhir edildiğini göze çarpıyor.

Hav hibrit edebiyatın usta bir örneği, seyahat edebiyatıyla bilimkurguyu bir araya getiriyor. Hav diye bir şehir yok ama pekâlâ olabilir.

*Hav, tüm Akdeniz tarihinin, âdetlerinin ve politikasının birkaç bin yılına tutulmuş bir ayna gibi… Suudi Arabistan, Türkiye yahut Downing Street’in geçmişine ve mevcut haline gerçekten vâkıf, son derece gerçekçi, kesinlikle gözleme dayanan bir eser. Ciddi bilimkurgu eserleri hayal ürünlerinin değil bir gerçekçiliğin biçemidir; Hav alternatif bir coğrafyanın ne kadar kullanışlı olabileceğine müthiş bir örnek. Eğer bilimkurguyu bilmedikleri nispetle ufak gören üstatların ahmakça züppelikleri aklınızı çelip de Hav’a sırtınızı çevirirseniz hem yazık olur hem de çok büyük bir kayıp.*

Ursula K. Le Guin

Bir cevap yazın