Gulyabani pdf oku indir

3
Gulyabani pdf oku indir

Gulyabani pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Roman türünde çıkarılan Gulyabani kitabını paylaştık. 200 sayfadan oluşan Gulyabani kitabının yazarı ise Hüseyin Rahmi Gürpınar‘dır. Ciltli kapağa sahip olan Gulyabani oku indir. Gulyabani pdf indir yandex, Gulyabani pdf indir idefix, Gulyabani PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Gulyabani Pdf indir

Gulyabani Kısa Özet

*Gulyabani bugünkü korku romancılığı ile kıyaslandığında basit bir öyküye ve kolay bir yapıya sahip olmasına rağmen korku edebiyatımızın adından bahsedilmeden geçilemeyecek bir eseridir.*

Veli Uğur

Kimsesiz ve parasız kalan Muhsine Hanım, bir konağa hizmetçi olarak girer. Lakin konakta garip ve esrarlı bir hava mevcuttur. Çeşmifelek Kalfa ile Ruşen Kadın konakta cinler, periler olduğunu iddia edince Muhsine Hanım oradan ayrılmak ister. Lakin bu imkânsızdır çünkü Ruşen Kadın, Muhsine’nin artık onlara karıştığını, ne yaparsa yapsın kurtulamayacağını söyler. Bu işin peşini bırakmayan Muhsine Hanım, Gulyabani efsanesinde hiç ummadığı bir gerçekle karşılaşır.

Hüseyin Rahmi Gürpınar, Gulyabani’de çok iyi bildiği eski anlayış tarzını, doğaüstü inanışlar üzerinden verip hadiselerin ne kadar akıldan yoksun ve batıl inançlarla yorumlandığını göstererek onlarla alay etmekte ve onları değersizleştirmektedir. Eskinin batıl inançlarının karşısına, modernist değerleri koymaktadır.

Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın bu romanı, Boğaziçi Üniversitesi’nde doktorasına devam eden Sevgin Özer aracılığıyla yayına hazırlanmıştır. Editörlüğünü ise yine aynı üniversiteden öğretim üyesi Tülay Gençtürk Demircioğlu yapmıştır. Eserin bu baskısı, dönemin diline ve ruhuna olabildiğince uygun fakat günümüz okuru için de anlaşılabilir olması amaçlanarak hazırlanmıştır.

Bir cevap yazın