Fırtınaya Karşı Ayakta Kalmak pdf oku indir

1
Fırtınaya Karşı Ayakta Kalmak pdf oku indir

Fırtınaya Karşı Ayakta Kalmak pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Genel Tarih Kitapları türünde çıkarılan Fırtınaya Karşı Ayakta Kalmak kitabını paylaştık. 269 sayfadan oluşan Fırtınaya Karşı Ayakta Kalmak kitabının yazarı ise Edward Reynolds‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Fırtınaya Karşı Ayakta Kalmak oku indir. Fırtınaya Karşı Ayakta Kalmak pdf indir yandex, Fırtınaya Karşı Ayakta Kalmak pdf indir idefix, Fırtınaya Karşı Ayakta Kalmak PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Fırtınaya Karşı Ayakta Kalmak Pdf indir

Fırtınaya Karşı Ayakta Kalmak Kısa Özet

Üç yüzyılı aşkın bir sürede on milyon köle Afrika´dan Amerika kıtasına taşındı. Bu insanlar, plantasyonlarda çalıştırılmak üzere o topraklara yerleştirildiler ve şimdilerde halen hissedilmekte olan ciddi sosyal ve politik etkiler altında kaldılar. Erkekler, kadınlar ve çocuklar, on dokuzuncu yüzyıldaki sosyal baskının köle ticaretine son vermesine dek göz ardı edilecek, insanı dehşete düşürecek denli kötü şartlar altında, sürüler halinde köle gemilerine dolduruldular: ´Her birinin yüzünden moral bozukluğu ve keder ifadesi okunan, birbirlerine zincirlenmiş´, çırılçıplak soyulmuş, traş edilmiş ve teknelerin nemli ambarlarına tıkıştırılmış, her tipte siyah insandan oluşan topluluklar. Açık arttırma yoluyla satılmadan önce binlercesi hayatlarını yitirdi, fakat köle tedariği o denli bol ve verimliydi ki, bu ölümler bi hayli ufak bir ekonomik değişiklik yaratıyordu.

Atlantik köle ticaretiyle alakalı bu canlı betimlemede Profesör Edward Reynolds, bu trajik ticaretin hem Batı´da hem de Afrika´da yarattığı etkilerin gerçekçi ve dengeli bir resmini ortaya koyuyor. Temel ve çağdaş kaynakları tercih ederek, yalnızca ticaretin zararlı etkilerini değil, bunun yanı sıra Avrupalıların ilişkide bulundukları toplumların dayanıklılığını ve kaynaklar yönünden ne denli zengin olduklarını da vurguluyor.

´Bir öğrenci için paha biçilemeyecek denli kıymetli gerçekler ve sayılarla dopdolu bilimsel bir çalışma´. Labaur Herald
´Araştırmacılar için bir nimet… Taraf tutmayan böyle bir kitabı ortaya koyduğı için, Edward Reynolds´a borçluyuz´. The Jamaica Weekly Gleaner

Bir cevap yazın