Filin Yeni Arkadaşı – 1. Sınıf Nasrettin Hoca Fıkraları pdf oku indir

4
Filin Yeni Arkadaşı – 1. Sınıf Nasrettin Hoca Fıkraları pdf oku indir

Filin Yeni Arkadaşı – 1. Sınıf Nasrettin Hoca Fıkraları pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Hikayeler türünde çıkarılan Filin Yeni Arkadaşı – 1. Sınıf Nasrettin Hoca Fıkraları kitabını paylaştık. 16 sayfadan oluşan Filin Yeni Arkadaşı – 1. Sınıf Nasrettin Hoca Fıkraları kitabının yazarı ise Mehmet Orhan‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Filin Yeni Arkadaşı – 1. Sınıf Nasrettin Hoca Fıkraları oku indir. Filin Yeni Arkadaşı – 1. Sınıf Nasrettin Hoca Fıkraları pdf indir yandex, Filin Yeni Arkadaşı – 1. Sınıf Nasrettin Hoca Fıkraları pdf indir idefix, Filin Yeni Arkadaşı – 1. Sınıf Nasrettin Hoca Fıkraları PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Filin Yeni Arkadaşı – 1. Sınıf Nasrettin Hoca Fıkraları Pdf indir

Filin Yeni Arkadaşı – 1. Sınıf Nasrettin Hoca Fıkraları Kısa Özet

Filin Yeni Arkadaşı

Nasrettin Hoca Fıkraları

Bir filin bakımı köylüler için sorun olmaya başlamıştır. Köylüler filden kurtulmak için Nasrettin Hoca’dan yardım isterler. Birlikte Timur’a giderek durumu anlatmaya karar verirler. Bir an önce yola koyulurlar. Ne var ki Timur’un sarayına geldiklerinde Nasrettin Hoca tek başına kalır; köylüler saklanıp hocayı yalnız bırakmıştır. Hoca da bunun üzerine ortak yola koyulduğı köylülere ders vermek ister. Timur’a, köylülerin file iyi baktıklarını ve filin yalnızlık çektiğini, arkadaş göndermesini söyler. Timur da file yeni bir arkadaş gönderir.

Köylüler yaptıkları hatayı anlamıştır ama iş işten geçmiştir. Artık bakacakları iki filleri olmuştur.

Çocukların estetik anlayışı düşünülerek her sayfası resimli hazırlandı; kısa cümleli anlatımlardan oluşturuldu. Okumayı sevdiren, eğlendiren ve eğlendirirken öğreten bir kurgu ile oluşturuldu.

Bir cevap yazın