Türkçe Yama

FIFAnın adı değişip EA SPORTS FC olabilir

FIFAnın adı değişip EA SPORTS FC olabilir, Oyun severler için FIFAnın adı değişip EA SPORTS FC olabilir ile alakalı bilgi verelim istedik… Makalemizin içinde FIFAnın adı değişip EA SPORTS FC olabilir ile alakalı ayrıntıları bulabilirsiniz.

FIFAnın adı değişip EA SPORTS FC olabilir

Electronic Arts’ın,  uzun senelerdır FUT aracılığıyla büyük gelir sağladığı FİFAnın adını, yine özellikle FIFA Ultimate Team’in aslında bir kumar olup olmadığı tartışmasının da alevlenmesi sebebiyle değiştireceği söyleniyor.

EA, FUT’in aşırı şansa dayalısını ön izlemeli paketleri sisteme ekleyerek çözmeye çalışmış olsa da tartışmalar dinmemişti. Geçen günlerde ise Electronic Arts’ın FIFA’nın adını değiştirmeyi planladığı söylentisi gün yüzüne çıkmıştı.

FIFAnın adı EA Sports FC olarak değişebilir

Polygon’un haberine göre EA, 1 Ekim tarihinde hem İngiltere hem de Avrupa Fikri Mülkiyet Ofisleri için imzaladığı evraklar ile EA Sports FC adını, “bilgisayar oyunu yazılımı” için ayırtmış. Böyle bir ismin oyunun yeni adının son hali mi bulunacağı yoksa şuan için mi alındığı bilinmez fakat oyunun potansiyel yeni adı lisansı alınamamış Manchester City’ye benziyor.

FIFAnın adı

Electronic Arts’ın artık hemen hemen kesinleşen FIFA’nın adını değiştirme kararının ardından, EA ile Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği’nin seneler süren birlikteliği sona erecek.  Eski EA yöneticilerinden  Peter Moore, Electronic Arts’ın FIFA adının tanınırlığı ve imajı için Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği’nin kendisinden daha faydalı işler yaptığını belirtmişti. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu