Fidel Castro pdf oku indir

4
Fidel Castro pdf oku indir

Fidel Castro pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Biyografik ve Otobiyografik Kitaplar türünde çıkarılan Fidel Castro kitabını paylaştık. 160 sayfadan oluşan Fidel Castro kitabının yazarı ise Deniz Yılmaz‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Fidel Castro oku indir. Fidel Castro pdf indir yandex, Fidel Castro pdf indir idefix, Fidel Castro PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Fidel Castro Pdf indir

Fidel Castro Kısa Özet

Yaşarken de öldükten sonra da ile ilgiliki algıyı ikiye bölen bu adam, aslında bir kahraman mıydı yahut eli kanlı, zalim bir diktatör mü?

Sol Yanımda Fidel Castro kitabı, bu soruya yanıt vermiyor, yalnızca sorunun cevabını arıyor. Ortaya objektif bir Castro profili koyarak sorunun cevabını okura bırakıyor.

Küba’nın ufak bir köyünden çıkarak, dünya çapında etkin politik bir aktör olarak öne çıkan Castro, bilinmeyi bi hayli fazla hak ediyor.

Doğrularıyla, yanlışlarıyla…
Başarılarıyla ve yenilgileriyle…

Lakin ne yazık ki bu kadar bi hayli hızlı, yoğun ve dolu dolu yaşamış olan Fidel Castro ile ilgili çok fazla bilgiye sahip değiliz. Bunun iki temel nedeni var: Birincisi, kendi etrafında bir ‘kahraman kültü’ oluşturmak istememesi, ikincisi ve daha mühimsi de kendi kurguladığı ve talimatlandırdığı devlet aracılığıyla uygulanan sansür.

Biz bugün onun ile ilgili gerektiği kadar bilgiye sahip değiliz.

Bu kitabı yazma sürecinde, dünyanın bir çok ülkesinde yayımlanan farklı eserleri bir literatür taramasına tabi tutarak, onu oluşturan ailevi, etnik, coğrafi, ekonomik, politik, sosyal ve teolojik iklime özellikle ışık tutmaya çalıştık. Zira Castro efsanesini doğuran temeller bu dinamiklere dayanmaktadır.

Şimdi sizi Fidel Castro’nun renkli, zengin, deli dolu dünyasıyla baş başa bırakalım.

Bir cevap yazın