Eyüplü Halid’in Maceraları pdf oku indir

2
Eyüplü Halid’in Maceraları pdf oku indir

Eyüplü Halid’in Maceraları pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Anı Mektup ve Günlük Kitapları türünde çıkarılan Eyüplü Halid’in Maceraları kitabını paylaştık. 140 sayfadan oluşan Eyüplü Halid’in Maceraları kitabının yazarı ise Ramazan Erhan Güllü‘dır. kapağa sahip olan Eyüplü Halid’in Maceraları oku indir. Eyüplü Halid’in Maceraları pdf indir yandex, Eyüplü Halid’in Maceraları pdf indir idefix, Eyüplü Halid’in Maceraları PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Eyüplü Halid’in Maceraları Pdf indir

Eyüplü Halid’in Maceraları Kısa Özet

Basında *Osmanlı’dan devrolmuş bir dolandırıcı*, *68 kadını evlilik vaadiyle dolandıran bir kadın avcısı*, *cezaevinde yatarken İtalyan önder Mussolini’yi dahi dolandırmış azılı bir hırsız* olarak zikredilen ve hayırsız haleflerinden Sülün Osman’ın bile adını geride bırakan menfi bir şöhretin sahibi Eyüplü Halid, aslında Sülün Osman’a mal edilen köprü, saat kulesi satmak gibi birden fazla tanınmış üçkâğıdın da mucididir.

Ramazan Erhan Güllü aracılığıyla derlenip bu kitapta bir araya getirilen anılar, Ahmet Emin Yalman’ın sahibi olduğu Vatan gazetesinde 03 Temmuz- 14 Ağustos 1941 tarihleri içinde 41 tefrika hâlinde yayımlanmıştır. Hatıraların neşri gazeteye yönelik çeşitli eleştirilere yol açmış, gazete ise *Halid’in bu durumu vesile bilerek bundan böyle bu tür işler yapmayacağı, anıları aracılığıyla de bireylerin bu tarz dolandırıcıların tuzaklarına düşmemeleri için uyarıda bulunulmuş bulunacağı* kaydıyla yayımı sürdürmüştür. Abdülhamit devrinden Cumhuriyet’e intikal eden bu büyük dümencinin anılarını keyifle okumakla kalmayacak, bunun yanı sıra yakın dönem sosyal tarihimizin ufak bir kesitine değişik bir zaviyeden de bakmış olacaksınız.

Bir cevap yazın