Türkçe Yama

Electronic Arts’a göre çocuklar Fifa Ultimate Team’den uzak durmalı

Electronic Arts’a göre çocuklar Fifa Ultimate Team’den uzak durmalı, Oyun severler için Electronic Arts’a göre çocuklar Fifa Ultimate Team’den uzak durmalı ile alakalı bilgi verelim istedik… Makalemizin içinde Electronic Arts’a göre çocuklar Fifa Ultimate Team’den uzak durmalı ile alakalı ayrıntıları bulabilirsiniz.

Electronic Arts’a göre çocuklar Fifa Ultimate Team’den uzak durmalı

Fifa Ultimate Team, uzun süredir FIFA’nın en mühim parçalarından ve Electronic Arts’ın da en mühim gelir kaynaklarından biri. Lakin görünüşe göre EA, Fifa Ultimate Team’in bir “kumar” olup olmadığının tartışıldığı bir zamanda çocukların FUT’tan, bundan dolayı da Fifa’dan uzak durmalarının onlar için daha uygun bulunacağını düşünüyor. 

EA yöneticisine göre çocuklar Fifa Ultimate Teamden uzak tutulmalı

EA, Ultimate Team’in aşırı şansa dayalı ve kumara benzetilen sistemini değiştirmek için Ultimate Team ön izlemeli paket sistemini devreye sokmuştu ve bu sistem FIFA 22’de de devam edecek. FUT’un genç oyuncular içinde da aşırı derecede popüler oluşu hususunda EA yöneticisi Chris Bruzzo şu ifadeleri kullandı:

Fifa Ultimate Team

” Çocuklar bizim oyunumuza, FIFA’ya para harcamamalı. Oyuncu yaş grubumuza incelediğimizde oyuncu hesaplarının bi hayli düşük bir yüzdesinin 18 yaş altı olduğunu görebilinmekte. Daha da mühimsi 18 yaş altı gençlerin oyunda harcama yapmasını engelleyen bir sistemimiz var. Ayrıca çocukların oyun harcamalarını kontrol etmek için Microsoft ve Sony ile birlikte çalışıyoruz.”

Electronic Arts’ın FIFA ile yapılan anlaşmayı bozarak PES’in yaptığı gibi FIFA’nın ismini değiştirmeyi planladığı konuşulmakta.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu