Eflatun’un Dönüşü pdf oku indir

2
Eflatun’un Dönüşü pdf oku indir

Eflatun’un Dönüşü pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Roman türünde çıkarılan Eflatun’un Dönüşü kitabını paylaştık. 176 sayfadan oluşan Eflatun’un Dönüşü kitabının yazarı ise Canan Öğülmüş‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Eflatun’un Dönüşü oku indir. Eflatun’un Dönüşü pdf indir yandex, Eflatun’un Dönüşü pdf indir idefix, Eflatun’un Dönüşü PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Eflatun’un Dönüşü Pdf indir

Eflatun’un Dönüşü Kısa Özet

Eflatun`un ruhunun kendi bedeninde vücut bulduğunu düşünen bir bilim adamı, ideal toplum düzenini ona sadık denekleriyle kurmaya çalışır. Bu yolculukta hocası Sokrates ve öğrencisi Aristo`veya ihtiyaç duyar. Deneklerinin geçmişlerini unutup unutmadığını öğrenmek istiyorsanız onlara rüya günlükleri tutturur. Kitapta rüya ve gerçek iç içe geçmektedir.

Eflatun`a göre ruh ölümsüzdür. Ruhun ölümsüzlüğüne giden yol ise bilgide gizlidir. Ölümsüzlük bilgide midir? Tarihe yön veren bilgeler bir biçimde ölümsüzlüğü bulmuş olabilirler mi? Sokrates, ruh tüm bedensel kokuşmuşluğuna rağmen ölümsüz kalacaktır derken buna mı işaret etmektedir?

Bir cevap yazın