Türkçe Yama

EA, FIFA serisinin ipini çekmeyi düşünüyor

EA, FIFA serisinin ipini çekmeyi düşünüyor, Oyun severler için EA, FIFA serisinin ipini çekmeyi düşünüyor ile alakalı bilgi verelim istedik… Makalemizin içinde EA, FIFA serisinin ipini çekmeyi düşünüyor ile alakalı ayrıntıları bulabilirsiniz.

EA, FIFA serisinin ipini çekmeyi düşünüyor

Electronic Arts, FIFA serisini yeniden adlandırma düşüncesini ”değerlendirdiğini” dile getiriyor. Eğer FIFA serisinin yeniden adlandırılma düşüncesi gerçeğe dönüşecek olursa, EA Sports ile Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği’nin hemen hemen 30 yıllık ilişkisi sona erecek.

EA, FIFA serisinin ipini çekmeyi düşünüyor

EA Sports’un başkanı Cam Weber, FIFA 22‘nin piyasaya sürülüşüyle alakalı olan bir basın açıklamasında; ”İleriye incelediğimizde, küresel EA SPORTS futbol oyunlarımızı yeniden adlandırma düşüncesini de değerlendiriyoruz.” Weber, bu isim değişikliğinin, futbol oyunlarının kapsamlı ortaklıklarını ve lisanslarını etkileyemeyeceğini de açıkça dile getirdi: ”Bu, futbol dünyasındaki diğer tüm resmî ortaklarımızdan ve lisanslarımızdan tamamen ayrı olan FIFA ile isimlendirme hakları anlaşmamızı gözden geçirdiğimiz manasına geliyor.” şeklinde bir açıklama yapan EA tarafı, değişikliğin – Eğer gerçekleşirse – yalnızca isim tarafında bulunacağının sinyallerini veriyor.

EA, FIFA serisinin ipini çekmeyi düşünüyor

EA, ünlü serinin ismini neden değiştirmek istediğini yahut serinin hangi isimle yeniden adlandırılabileceğini belirtmiyor. Lakin açıklamalarında, FIFA’dan ziyade ”EA SPORTS futbol oyunlarımız” olarak tekrar tekrar ifade ediyor. EA ve FIFA, ilk kez 1993’de piyasaya sürülen FIFA International Soccer için ortaklık kurmuştu. Aradan geçen onlarca yıldan bu yana, her sene en az bir FIFA oyunu piyasaya süren Electronic Arts, tarihin en fazla satan oyun serilerinden bir tanesini elinde bulunduruyor. Konami’nin PES serisinin ismini eFootball olarak değiştirmesinin ardından, EA’de FIFA serisinin ipini çekmeyi gözden geçiriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu