Devrimci Selam ve Saygılarımla pdf oku indir

7
Devrimci Selam ve Saygılarımla pdf oku indir

Devrimci Selam ve Saygılarımla pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Genel Tarih Kitapları türünde çıkarılan Devrimci Selam ve Saygılarımla kitabını paylaştık. 287 sayfadan oluşan Devrimci Selam ve Saygılarımla kitabının yazarı ise Ahmet Güneş‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Devrimci Selam ve Saygılarımla oku indir. Devrimci Selam ve Saygılarımla pdf indir yandex, Devrimci Selam ve Saygılarımla pdf indir idefix, Devrimci Selam ve Saygılarımla PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Devrimci Selam ve Saygılarımla Pdf indir

Devrimci Selam ve Saygılarımla Kısa Özet

Açlık grevi zamanında onlarca yazar ve siyasetçi açlık grevi ve devletin yaklaşımı ile ilgili binlerce tespit ve analiz yapıyordu. Oysaki savaşın birebir özneleri olan ve konunun bir muhatabı olarak “sömürgeci” olarak niteledikleri bir devletin mahkemelerinde savunma yapmak durumunda bırakılmış ve onlarca yıl ceza almış bireylerin Kürt realitesine dönük eleştiri ve yorumlamalannın dikkate değer ve hakkaniyete daha bir yakın bulunacağı kanısındayım.

Yine Kürt meselesinde Kürtlerden daha çok söz sahibi olmaya çabalayanlar, Kürt realitesini yeterince idrak etmeyip sömürgeci kibriyle araştırma kitapları yazanlara kadar yüzlerce nasihat ve akıl ile dolu acı bir tablo da karşımızda durmaktadır, çünkü sömürgeciler sömürge olmanın kibri ile tarihi yorumlar ve öylece bilinmesini ister. Maalesef cezaevlerine gidip tutsaklarla birebir ve yüz yüze söyleşi gerçekleştirecek imkan olmadığından mektup aracılığıyla sorulanmı gönderebildim. Bir sözlü tarih araştırması olarak düşündüğüm çalışmanın önünde böyle bir engelle karşı karşıya geldim. Gönderdiğim sorulara tutsaklar kendi el yazılan ile yanıt verdiler. Mektup bir mahpus için özel bir platformdur bunun yanı sıra.

Bir cevap yazın