Türkçe Yama

Coca Coladan World Of Warcraft esintileri taşıyan oyuncu reklamı

Coca Coladan World Of Warcraft esintileri taşıyan oyuncu reklamı, Oyun severler için Coca Coladan World Of Warcraft esintileri taşıyan oyuncu reklamı ile alakalı bilgi verelim istedik… Makalemizin içinde Coca Coladan World Of Warcraft esintileri taşıyan oyuncu reklamı ile alakalı ayrıntıları bulabilirsiniz.

Coca Coladan World Of Warcraft esintileri taşıyan oyuncu reklamı

Coca Coladan World Of Warcraft esintileri taşıyan “Birbirimizden Bir Kola Şişesi Kadar Uzağız” temalı enteresan bir reklam geldi. Lakin reklam, videonun altındaki yorumlara ve Like-Dislike oranına bakınca pek iyi karşılık görmedi.

Video an itibariyle 800 civarı like  ve 7 bine yakın dislike almış durumda.  World Of Warcraft odaklı haber sitesi Wowhead ise, reklamıWoW’un bir önceki ek paketi olan Battle For Azeroth ile kıyaslayıp bazı esinlenmeler olduğunu ileri sürmüş.

Coca Coladan World Of Warcraft Battle For Azeroth esintileri taşıyan reklam

Coca Cola reklamının Youtube videosunun altındaki açıklama metninde şu ifadeler yer alıyor:

” Coca Cola’nın anlattığı en yeni hikayeyi keşfedin. Dünyaların kesişme noktasında karşılaşan genç bir oyuncu ile korkusuz bir savaşçının yeni bir şafağı doğurmasına, tarihin akışını değiştirmesine ve Gerçek Sihrin anlamını keşfetmesine tanıklık edin.”

Reklamda, rakibini oyun içinde yere azaltan oyuncu dolaptan kola şişesine uzanıyor, (evet, savaşın ortasında) kolayı içmesinin ardından rakibine yardım etmeye karar veriyor ve reklam sonunda “barışıyorlar.” Ardından da uygulanan bir büyü ile çorak topraklar yeşil, hayat dolu topraklara dönüşüyor ve çeşitli yayıncılar bu olay karşısında hayretler içinde kalıyor. Tüm oyun camiası şoka giriyor bu olay karşısında.

Coca Coladan World Of Warcraft esintileri taşıyan reklam demiştik, peki benzerlikler nerede?

Coca Coladan World Of Warcraft

Bahsi geçen reklam tabi ki yalnızca WoW esintileri taşımıyor, youtube videosunun altında video ile “Raid Shadow Legends reklamları ipin ucunu kaçırdı” şeklinde dalga geçenler de olmuş. Lakin reklam videosunda kullanılan bazı kareler ve savaşılan bölge ciddi anlamda Battle For Azeroth’un bazı sahnelerini andırıyor.

Fragmanda, cola içmesinin ardından önce ölmek üzere olan kişiliği dirilen ardından da oyun içerisine geçiş yapan orc arkadaşın savaş alanına baktığı karede, Battle For Azeroth’un “Cycle Of Hatred” (Nefret Döngüsü) temalı açılış sinematiğinden birebir alınmış sahneleri gösteriyor.  Ayrıca savaş alanında insanları temsil eden zırhlar da, aynı sinematikteki Alliance askerlerini andırıyor.

Oyunculara hitap etmek isteyen Coca Cola, olumlu geri dönüş alma hususunda pek başarılı olamamış gibi görünmekte. Reklam için açtıkları internet sitesi de yine Battle For Azeroth’un kapak görselinden esintiler içinde yer alıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu