Türkçe Yama

Capcom PC oyunlarına odaklanmayı planlıyor

Capcom PC oyunlarına odaklanmayı planlıyor, Oyun severler için Capcom PC oyunlarına odaklanmayı planlıyor ile alakalı bilgi verelim istedik… Makalemizin içinde Capcom PC oyunlarına odaklanmayı planlıyor ile alakalı ayrıntıları bulabilirsiniz.

Capcom PC oyunlarına odaklanmayı planlıyor

Capcom Operasyon Şefi Haruhior Tsujimoto’nun ifadelerine göre, Capcom PC oyunlarını ilerleyen zamanda ana odak noktası yapmayı planlıyor.  Bloomberg’in, japon haber sitesi Nikkei’den çevirerek haberleştirdiği rapor, Capcom’un 2022 yahut 2023 yılı hedefi,  toplam satışlarının eşit miktarda PC ve konsola dağılmış olması.  Resident Evil Village ile başarılı bir ivme yakalayan Capcom hedef platformunu değiştirebilir.

Capcom PC oyunlarına öncelik verecek

Capcom bu hafta paylaşımı yaptığı açıklamada, Nintendo Switch’e özel olarak çıkarılan Monster Hunter Rise’ın Ocak 2022’de PC platformuna da geleceğini duyurmuştu. Genelde oyunlarını önce konsollara ardından PC platformuna çıkaran Capcom ( PC platformuna, çıkışından 8 ay sonra uğrayan Monster Hunter World gibi) Resident Evil Village ve Devil May Cry 5 aynı anda bütün platformlara çıkmışlardı.

Capcom PC oyunları

Capcom’un PC’ye (daha doğrusu konsol harici platforma) odaklanmasının sebebi özellikle RE: Village ile ulaştığı satış sayıları olabilir.  Village ile Resident Evil serisi, Capcom’un toplamda 100 milyon satış barajını aşan ilk markası oldu. Capcom’un bu Haziran ayı sonunda paylaşımı yaptığı rapora göre, Monster Hunter World: Iceborne toplamda 8.2 milyon, Resident Evil 7 9.8 milyon, Monster Hunter World ise 17.3 milyon satmış. Bu satışların ardından paylaşımı yaptıkları mali rapora göre Capcom, 2021 senesinde yüzde 16.8’lik bir gelir artışı yakalamış.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu