Buzullar Arasında Bir Kış Şömizli pdf oku indir

3
Buzullar Arasında Bir Kış Şömizli pdf oku indir

Buzullar Arasında Bir Kış Şömizli pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Klasik Romanlar ve Kitapları türünde çıkarılan Buzullar Arasında Bir Kış Şömizli kitabını paylaştık. 96 sayfadan oluşan Buzullar Arasında Bir Kış Şömizli kitabının yazarı ise Jules Verne‘dır. Ciltli kapağa sahip olan Buzullar Arasında Bir Kış Şömizli oku indir. Buzullar Arasında Bir Kış Şömizli pdf indir yandex, Buzullar Arasında Bir Kış Şömizli pdf indir idefix, Buzullar Arasında Bir Kış Şömizli PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Buzullar Arasında Bir Kış Şömizli Pdf indir

Buzullar Arasında Bir Kış Şömizli Kısa Özet

1855 senesinde ilk kez Musée des familles dergisinde yayımlanan Buzullar Arasında Bir Kış, okuru Dunkerque’ten dondurucu Grönland’a uzanan, aşk ve dostluk uğruna girişilen heyecan ve gerilim dolu bir maceraveyavet ediyor. Bu kısa ama çarpıcı öyküde, büyük macera romanlarının barındırabileceği bütün unsurlar mevcuttur: Çetin bir deniz yolculuğu, zorlu bir arama kurtarma girişimi, düşman bir çevrede, son derece elverişsiz koşullarda hayatta kalma mücadelesi, gemide isyan…

Kaptan Louis Cornbutte, Korkusuz Kız adlı gemiyle çıktığı sefer sırasında, tehlike sinyallerini aldığı bir uskunanın yardımına koşmak üzere iki tayfasıyla birlikte filikayla denize açılmış ve geri dönmemiştir. Korkusuz Kız’ı seferine başladığı Dunkerque’e ikinci kaptanı geri getirir. Louis’nin öldüğüne inanmayan ve kendisi de denizci olan babası Jean Cornbutte, mürettebatı toplayarak oğlunu aramak üzere yeniden denize açılır.

Bir cevap yazın