Türkçe Yama

Battlefield 2042 hile kullananlara göz açtırmayacak

Battlefield 2042 hile kullananlara göz açtırmayacak, Oyun severler için Battlefield 2042 hile kullananlara göz açtırmayacak ile alakalı bilgi verelim istedik… Makalemizin içinde Battlefield 2042 hile kullananlara göz açtırmayacak ile alakalı ayrıntıları bulabilirsiniz.

Battlefield 2042 hile kullananlara göz açtırmayacak

Battlefield 2042 yapımcı Dice, bugün paylaşımı yaptığı blog gönderisinde oyuna eklenen yeni raporlama sistemine değindi. Gönderide yazanlara göre Battlefield 2042 hile kullanan oyunculara göz açtırmayacak.  Battlefield 2042 hileleri geçtiğimiz ay ortamlara düşmüştü. Bu durum, DICE’ı daha da sert önlemler almaya itmiş gibi görünmekte.

Battlefield 2042 hile yapan oyuncuları acımadan banlayacak

Dice, hile üyelerine karşı sıfır tolerans ve anında ban politikasının uygulanacağını dile getirdi. Gönderide ” Konu hile yapmak olduğunda, ne bir ön ikaz ne de ceza ertelemesi olacak. Kurallara uymayanlar dışarı.” ifadelerini kullanan Dice, EA’in Apex Legends’da da kullandığı (ve Epic Games’e ait olan) Easy-Anti Cheat  ile hile yapan oyunculara göz açtırmamayı planlıyor.

Battlefield 2042 hile

Battlefield farklı platformlar içinde eş zamanlı oynanabildiği için, hile kullanımından dolayı banlanan bir oyuncu ömür boyu banlanmış olacak. Şöyle ki hileden dolayı ceza alan bir oyuncu, oyunu ne Xbox’ta, ne PC’de ne de başka bir platformda bir daha oynayabilecek.

Hileye karşı 0 tolerans dışında Dice, BF 2042’ye oyuncuların başkalarının raporlamalarını kolaylaştıracak sistemler ekliyor. Oyuncular, şu nedenlerden ötürü rapor edilebilecek:

-Chatte saygısızlık

-Sesli konuşmada saygısızlık

-Hile kullanımı

-Diğer oyuncuları sabote etme

-Uygunsuz karakter adı

-Taciz

Oyuncular, bir başkasını raporlamak istediklerinde eğer seçenekler yeterli gelmezse raporlarının altında not ekleyebilecekler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu