Avrupa’dan Hilalin Gölgesine Sığınanlar 1850 pdf oku indir

6
Avrupa’dan Hilalin Gölgesine Sığınanlar 1850 pdf oku indir

Avrupa’dan Hilalin Gölgesine Sığınanlar 1850 pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan Avrupa’dan Hilalin Gölgesine Sığınanlar 1850 kitabını paylaştık. 255 sayfadan oluşan Avrupa’dan Hilalin Gölgesine Sığınanlar 1850 kitabının yazarı ise Josep Hutter‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Avrupa’dan Hilalin Gölgesine Sığınanlar 1850 oku indir. Avrupa’dan Hilalin Gölgesine Sığınanlar 1850 pdf indir yandex, Avrupa’dan Hilalin Gölgesine Sığınanlar 1850 pdf indir idefix, Avrupa’dan Hilalin Gölgesine Sığınanlar 1850 PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Avrupa’dan Hilalin Gölgesine Sığınanlar 1850 Pdf indir

Avrupa’dan Hilalin Gölgesine Sığınanlar 1850 Kısa Özet

1848’de Avusturya’ya karşı bağımsızlık mücadelesi veren Macarlar, özgürlük savaşlarının Rus ve Avusturya orduları aracılığıyla bastırılması üzerine Ağustos 1849’da Osmanlı Devleti’ne sığınmışlardır.

Sığınanlar içinde başta Macar Devlet Başkanı Lajos Kossuth olmak üzere bir çok bakan, üst düzey asker ile sivil Macar ve Polonyalı devlet erkânı bulunmaktaydı.

“Ben Türklerden gördüğüm lütuf ve saygının anılarıyla yaşayacağım.* diyen Kossuth, Sultan Abdülmecid aracılığıyla iki yıl Osmanlı ülkesinde misafir edildi.

Josep Hutter’in kaleme aldığı günlükten derlenerek, Lajos Kossuth ve diğer mültecilerin Osmanlı Devleti’ne sığınmalarını anlatan çalışmayı Prof. Dr. Bayram Nazır yayına hazırlanmıştır.

Eser, Osmanlı Devleti’nin zor dönemlerinde dahi gösterdiği yardımseverlik ve koruyuculuğu bir kez daha ortaya koymaktadır.

Bir cevap yazın