Avrupa Tarihi pdf oku indir

2
Avrupa Tarihi pdf oku indir

Avrupa Tarihi pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan Avrupa Tarihi kitabını paylaştık. 1434 sayfadan oluşan Avrupa Tarihi kitabının yazarı ise Norman Davies‘dır. Ciltli kapağa sahip olan Avrupa Tarihi oku indir. Avrupa Tarihi pdf indir yandex, Avrupa Tarihi pdf indir idefix, Avrupa Tarihi PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Avrupa Tarihi Pdf indir

Avrupa Tarihi Kısa Özet

Norman Davies, tarihi eğlencesiz bulan herkese tavsiye edilecek bir kitap yazmış. Sıkıcı tek bir sayfa bile bulunmayan bu yapıtta, bilginin büyüleyiciliği kadar, entelektüel kavrayışın varlığı da dikkat çekici. ‘Olanaksız bir iş’ olarak adlandırılmasına rağmen, bu kitabı öylesine başarıyla ve göz alıcı biçimde yazmış ki olanaksızı inanılır kılmış.

– Allan Massie, The Daily Telegraph

Davies, bu büyük anlatının altından hayranlık uyandıracak biçimde kalkmış. Bu uzun anlatı, kutucuklar adı verilen, kitabın kronolojik sırasından çok değişik ve uzak yönlere giden kısa parantezlerle hazmedilir hale getirilmiş. Yazar, insanları geçmişlerini öğrenme hususunda cesaretlendirmeyi, aydınlatmayı ve eğlendirmeyi amaçlıyor. Bunu da başarıyor.

– Sebastian O’Kelly, The European

Norman Davies, müthiş hacimde ve bilimsel açıdan çok kıymetli bir kitap yazmış. Kitabın özgün içeriği dışında diğer bir yeniliği de Avrupa’nın bütününün ve onu şekillendiren tüm etkilerin gerekli ağırlık verilerek dile getirilmiş olması. Bu kitap, Avrupa’nın gerçek hikâyesinin bilinmesi için son derece yararlıdır.

– Martin Jacques, The Observer

Bilgi kutucuklarıyla ayrıntılandırılan, anlaşılır, eğitici bir anlatım. Bu muazzam tarih kitabı, daha çok, zamanımıza aittir. Davies, Batı medeniyetinin eski zaferci anlatımlarını ve politik düzeltmelerin gülünç artıklarını reddetmektedir.

– Kevin Sharpe, The Sunday Times

Oxford Üniversitesi aracılığıyla yayına giren tarih kitaplarının en mühim ve en aydınlatıcılarından biri. Bilginin soylu bir anıtı…

– Jan Morris, The Independent

Gerçekten kaliteli ve mühim kitaplar az bulunur. Norman Davies’in Avrupa Tarihi bunlardan biri. Bu kitap akıl, berraklık ve bilgiyle yazılmış, göz alıcı bir başarı örneğidir. Yazarın saptamaları çoğunlukla enteresan ve her zaman güncel. Avrupa Tarihi, herkesin okuması gereken bir kitap.

– A. C. Grayling, Financial Times

Kaliteli Avrupa tarihlerine ihtiyacımız var. Davies’in Avrupa Tarihi bunların en iyilerinden.

– Felipe Fernandez-Armesto, The Sunday Times

Şimdiye kadar gereksinimi çok duyulan bir kitap, gerçek bir edebi eser. Herhangi bir şey ve her şey ile ilgili bilgi var.

– Norman Stone, The Sunday Times

‘Harika’ sözü, Avrupa Tarihi’ni nitelemeye yetmez. Bu kitap müthiş karmaşık bir hususta anlaşılır bir yol haritası sunuyor.

– John Gross, The Sunday Telegraph

Büyük çoğunluğumuzun katılma hususunda görüş birliğinde olduğu Avrupa’yı tanıma zamanı geldi de geçiyor. Bu işe tarihten başlamak iyi bir yoldur. Mensubu olmayı istediğimiz bu tarihe genel ve çok yararlı bir giriş için Avrupa Tarihi, olabilecek en iyi seçimdir.

– Mehmet Ali Kılıçbay

Norman Davies, klasik tarihçilikte yapıldığı gibi kıtadaki ulus-devletlerin siyaset dünyasıyla sınırlı kalmayarak, bu tür genel tarihlerde yer verilmeyenleri de kapsamına alan kültür tarihi yaklaşımıyla, hem yeni hem de kapsamlı ve merakla okunan bir eser ortaya koymuştur.

– Kudret Emiroğlu

Bir cevap yazın