Attila İlhan’ın Romanlarında Kuva-yı Milliye Düşüncesi pdf indir

5
Attila İlhan’ın Romanlarında Kuva-yı Milliye Düşüncesi pdf indir

Attila İlhan’ın Romanlarında Kuva-yı Milliye Düşüncesi pdf indir, kitap özetleri sitemizde Genel Tarih Kitapları türünde çıkarılan Attila İlhan’ın Romanlarında Kuva-yı Milliye Düşüncesi kitabını paylaştık. 444 sayfadan oluşan Attila İlhan’ın Romanlarında Kuva-yı Milliye Düşüncesi kitabının yazarı ise Bekir Ozan Öner‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Attila İlhan’ın Romanlarında Kuva-yı Milliye Düşüncesi oku indir. Attila İlhan’ın Romanlarında Kuva-yı Milliye Düşüncesi pdf indir yandex, Attila İlhan’ın Romanlarında Kuva-yı Milliye Düşüncesi pdf indir idefix, Attila İlhan’ın Romanlarında Kuva-yı Milliye Düşüncesi PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Attila İlhan’ın Romanlarında Kuva-yı Milliye Düşüncesi Pdf indir

Attila İlhan’ın Romanlarında Kuva-yı Milliye Düşüncesi Kısa Özet

“Türk edebiyatında şiirleriyle olduğu kadar romanları ve siyasal düşünceleriyle de mühim bir yere sahip olan Attilâ İlhan, temelini Ulusal Demokratik Devrim’den alan, fakat yönünü de sosyalist devrime çeviren bir siyasal öğreti yaratmaya çalışmış, bunu yaparken de 20. yüzyılın ilk antiemperyalist kurtuluş mücadelesinin önderi Mustafa Kemal Atatürk’ün eylem ve söylemlerini esas almıştır.
İlhan’ın “Kuva-yı Milliye düşüncesi” olarak adlandırılan söz konusu öğretisinin temel ilkeleri, emperyalizm ve kapitalizm zıtlığı ile tam bağımsızlıkçılıktır. Sosyal eşitliğin savunulduğu, ağır sanayi kalkınmasının gerçekleştirilmesinin ve bilişim çağının yakalanmasının önemsendiği Kuva-yı Milliye düşüncesinde, bütün bunların bir sonucu olarak amaçlanansa, özgür ve adil bir toplumun oluşturulduğu müreffeh bir Türkiye’dir.”
Yazar Profili:
“1989’da Sinop’ta dünyaya geldi. İlkokulu Tokat’ta, ortaokulu ve liseyi Ordu/Ünye’de bitirdi. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü (2008-2012) ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Tarih Bölümü’nden (2015-2020) mezun oldu. 2013’te Millî Eğitim Bakanlığı’nda Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak görev yapmaya başladı. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde başladığı yüksek lisans eğitimini, “Attilâ İlhan’ın Romanlarında Kuva-yı Milliye Düşüncesi” başlıklı teziyle bitirdi (2014-2018). Hâlen aynı üniversitede doktora eğitimini sürdürmektedir.”
Çalışmalarınızda rahatlıklar dilerim.

Bir cevap yazın