Assassin’s Creed Valhalla için geliştirilen Discovery Tour: Viking Age çıktı

0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildirin

AÇIKLAMA

Assassin’s Creed Valhalla için geliştirilen Discovery Tour: Viking Age çıktı, Oyun severler için Assassin’s Creed Valhalla için geliştirilen Discovery Tour: Viking Age çıktı ile alakalı bilgi verelim istedik… Makalemizin içinde Assassin’s Creed Valhalla için geliştirilen Discovery Tour: Viking Age çıktı ile alakalı ayrıntıları bulabilirsiniz.

Assassin’s Creed Valhalla için geliştirilen Discovery Tour: Viking Age çıktı

Ubisoft, herkesin Viking dünyasının tarihini ve geleneklerini keşfetmesine ve bunlarla etkileşime girmesine olanak tanıyan eğitici bir oyun olan Discovery Tour: Viking Age’in şimdi çıktığını açıkladı. Discovery Tour: Viking Age, tüm Assassin’s Creed Valhalla oyuncuları için ücretsizdir. Discovery Tour: Viking Age’in bağımsız PC sürümü, Ubisoft Connect üzerinden ve Epic Games Store’dan 19.99€ karşılığında edinilebilir. Ayrıca Xbox One, Xbox Series S | X, PlayStation®4, PlayStation®5, Stadia ve Amazon Luna için bağımsız bir sürüm 2022’de gelecek.

Assassin’s Creed Valhalla için geliştirilen Discovery Tour: Viking Age çıktı

Discovery Tour: Ancient Egypt ve Discovery Tour: Ancient Greece’in ardından Discovery Tour: Viking Age, Assassin’s Creed için geliştirilen dünyalara dayanan bu eğitim deneyimi serisinin çiçeği burnunda bir bölümü. Her yaştan oyuncu, Viking ve Anglosakson dünyalarının tarihi, gelenekleri ve ünlü insanları ile ilgili bilgi edinebilecekleri benzersiz bir etkileşimli deneyimi yaşayacak. Discovery Tour: Viking Age, ilk kez anlatıyı ve etkileşimi deneyimin merkezine koyarak formülü değiştiriyor. “Hikayeler aracılığıyla tarih” ve “yaparak öğrenme” adlı iki yeni yaratıcı yöntem, deneyimi önceki bölümlerden daha da unutulmaz ve ilgi çekici kılıyor. Sekiz görev etrafında yapılandırılmış yeni bir hikâye macerası ile oyuncular, zamanın Viking ve Anglosakson karakterlerini somutlaştırma ve onların dokuzuncu yüzyılda geçen maceralarında yer alma fırsatına sahip olacaklar. Bu etkileşimli anlatı, oyuncuları Norveç’in karlı topraklarına, İngiltere’nin muhteşem manzaraları alanlarına ve Jotunheim ile Asgard’ın tanınmış krallıklarına götürüyor.

Assassin's Creed Valhalla için geliştirilen Discovery Tour: Viking Age çıktı

Ubisoft Montréal’deki Dünya Tasarım Direktörü Maxime Durand şöyle bahsetti: “Viking Çağı, bir Discovery Tour’da (Keşif Turu) kesinlikle vurgulamak istediğimiz zengin ve karmaşık bir dönemdir. Yeni yaklaşımımızla oyuncular, tarihin oluşum sürecini zamanın bireylerinın gözünden gördükleri benzersiz etkileşimli bir deneyimin merkezine yerleştirildi. Discovery Tour: Viking Age’i hem bir video oyunu olarak keyifli hem de bir öğrenme aracı olarak etkili olacak biçimde tasarladık.” Tarihçiler, ünlü arkeologlar ve akademisyenlerle yakın iş birliği içinde geliştirilen Discovery Tour: Viking Age içeriği, dönem ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isteyenler için güncel bir bilgi kaynağıdır. Viking Çağı’nın gerçek tarihinin 150 mühim tarihi olayı ile keşif bölgeleri, oyuncuların Viking Çağı ile ilgili daha fazla bilgi edinmesine olanak tanır: Savaş ve politika, günlük yaşam, din ve sihir, mitler ve efsaneler, bilim, hukuk ve adalet, sanat ve kültür, ticaret ve ekonomi.

Discovery Tour: Viking Age bunun bunun yanında tüm Assassin’s Creed Valhalla hayranlarına ana oyunda açılabilecek 11 özel ödül, ana oyunun geliştirilmesiyle alakalı 25 kamera arkası istasyonu ve 24 keşif kişiliği sunuyor.

Hem öğretmen ve öğrencilerin video oyunlarına aşina olmayabileceklerinden ötürü hem de video oyunlarının eğitim bağlamında kullanılmasına yardımcı olmak için Ubisoft, Montréal McGill Üniversitesi ile ortaklaşa çalışarak ve Mitacs’tan bir hibe ile öğrencilerin düzeysine göre özelleştirilmiş etkinlikler ve ders planları sunan müfredat kılavuzları geliştirdi. 

Discovery Tour serisi ve bu serinin ilk iki bölümü (Antik Mısır ve Antik Yunanistan) ile ilgili genel bilgi için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın