Araftaki Kafkasya pdf oku indir

5
Araftaki Kafkasya pdf oku indir

Araftaki Kafkasya pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan Araftaki Kafkasya kitabını paylaştık. 559 sayfadan oluşan Araftaki Kafkasya kitabının yazarı ise Abdullah Temizkan‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Araftaki Kafkasya oku indir. Araftaki Kafkasya pdf indir yandex, Araftaki Kafkasya pdf indir idefix, Araftaki Kafkasya PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Araftaki Kafkasya Pdf indir

Araftaki Kafkasya Kısa Özet

Kafkas halkının özgürlük savaşları, jeo-politik konumu sebebiyle her zaman ülkeler arası politikaların odak noktası olmuştur. XIX. yüzyılda ise Kafkasya yalnızca bölge güçleri olan Rusya, İran ve Osmanlı Devleti içinde değil o zamanki dünyanın sömürgeci güçleri olan İngiltere ve Fransa içinde da ‘Çerkes meselesi’ adı ile devleteler arası askeri ve siyasi çıkarlar çatışmalarında kilit bir rol oynamıştır. Oysa bu ‘Çerkes meselesi’, söz konusu devletlerin Hazar Denizi ile Karadeniz içindeki sahada üstünlüğü ele geçirip Yakın ve Uzak Doğu’daki zengin sömürgelere hakim olma gayeleri için oluşturdukları bir sis perdesinden ibaretti.

Zengin bir arşiv çalışması ile hazırlanan Araftaki Kafkasya, bu sis perdesini aralayarak, Kafkasya’nın sıra sıra işgalinde Rusya, Kafkas halkı ve Osmanlı Devleti içinde yaşananları tarihsel gerçeklerden ayrılmadan roman akıcılığıyla anlatıyor.

Bir cevap yazın