Aptalın Seyir Defteri pdf oku indir

1
Aptalın Seyir Defteri pdf oku indir

Aptalın Seyir Defteri pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Türk Edebiyatı Romanları türünde çıkarılan Aptalın Seyir Defteri kitabını paylaştık. 87 sayfadan oluşan Aptalın Seyir Defteri kitabının yazarı ise Derya Erkenci‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Aptalın Seyir Defteri oku indir. Aptalın Seyir Defteri pdf indir yandex, Aptalın Seyir Defteri pdf indir idefix, Aptalın Seyir Defteri PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Aptalın Seyir Defteri Pdf indir

Aptalın Seyir Defteri Kısa Özet

Beynimdeki müstakil pas tadını giderebilmenin metotlarıni bulamadım. Hayatın tatsızlaşmasının süreci müreci yok; birdenbire ve kesici cisimleri çağrıştıran.. Zavallı yaşamımın enkaz halindeki suretinin çürüyen, kokuşan kısımlarını, seneler önce Rus pazarından aldığım, ön tarafı değişip tornavida ve testere de olabilen ve sapına özellikle kemikmiş hissi verilmeye çalışıldığı halde, dandik, yeşil bir plastikten yapıldığı için az da olsa işe yarayacağı ümidine bile kapılınamayacak bir bıçakla iyice kazıdım… hastalıklı, bedbaht ruhum çok geçmeden yine arızalandı.*

Derya Erkenci’nin hikayeleri yaşamımızla yüzleşmenin buruk ve içten tutanakları adeta, Erkenci bizi -olgunluğun eşiğine gelmiş bir kuşağı- tarihi, coğrafyası, dünü ve bugünüyle okuyor; okuduklarından -küllerimizden- yeniden yaratıyor. Yüzleşiyor, ama gaddarca hesaplaşmıyor. Haksızlığa uğramış bir kuşağın haksızlığa uğramış çocuklarını, bizi -kendini de- acıyarak seviyor… Sıcak bir yaz duygusu içimizde kalan. Midye kabukları, denizin üzerinde kızararak batan güneş, nedensiz kederlerimiz, orta sınıf yaşamımız, orta sınıf yaşamımızın ortasında var olan her şey. Ama onlar çocukluğumuzda kalmamış mıydı? Erkenci’nin hikayelerini okuduktan sonra bir kez daha bilinmekte ki insan ölümlü; ömür geçiyor, bir yerinden tutmak gerek… Yazarın kamera gözü içimize işliyor.

Bir cevap yazın