Anadolu’da Tanin 1. Cilt pdf oku indir

1
Anadolu’da Tanin 1. Cilt pdf oku indir

Anadolu’da Tanin 1. Cilt pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Genel Tarih Kitapları türünde çıkarılan Anadolu’da Tanin 1. Cilt kitabını paylaştık. 514 sayfadan oluşan Anadolu’da Tanin 1. Cilt kitabının yazarı ise Ahmet Şerif‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Anadolu’da Tanin 1. Cilt oku indir. Anadolu’da Tanin 1. Cilt pdf indir yandex, Anadolu’da Tanin 1. Cilt pdf indir idefix, Anadolu’da Tanin 1. Cilt PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Anadolu’da Tanin 1. Cilt Pdf indir

Anadolu’da Tanin 1. Cilt Kısa Özet

Meşrutiyyeti müteakib, Türk gazeteciliğinin, bir inkişaf devrine dahil olmasıyla birlikte, memlekette, müşahede üzerine, ictimai hadiseleri tesbit edebilen muharrirlerden biri ve belki birincisi, Ahmed Şerif olmuştu.

İşte, (Tanin) de, (Anadolu`da Tanin) ser levhası altındha çıkan bu Anadolu`da seyahat mektublarını yazan Ahmed Şerif, dün gece, irtihal etmiştir.

Ahmed Şerifin muharrirlik yaşamına, Tanin`e gelişi, nerede doğup büyüdüğü, meçhul, fakat, olgun bir doğuş te`sirini göstermişti.

(Tanin) den, daha Balkan Muharebeleri başlamadan, ayrılarak, kendi alemine çekilişi de, tıbkı geldiği gibi, gitdiği de öyle meçhul bir hadise te`siri verdi. Galiba, Türk matbuatı, Ahmed Şerif`i, bugün, fakat, vefatı haberiyle, anıyor.

Ahmed Şerif, (Tanin) den çekildikten sonra, bir müddet, Eskişehir`de kaldı, sonra Bursa`da yerleşti. Son zamana, yani hastalanıncaya kadar, Bursa`da, ufak bir iskan memurluğu ile geçinmeye çalıştı.

Hastalığın mebdeini, belki kendi de bilmeyen Ahmed Şerif, iki seneden beri, vazifesinden mezun, odasına esir idi. İki sene süren bu esaretden, bu sabah, teessürle öğrendik ki, fakat, ölümüyle halas olmuştur.

Ahmed Şerif, memleketine bağlı, sakin, ciddi, müdekkik, müstagni bir zatdı. (Anadolu`da Tanin) in muvaffakiyyetini hazırlayan amiller de bunlardır. Cenazesi, bugün öğleyin, Beşiktaş`da, Vişnezade`deki evinden kaldırılmış, ebedi ikametgahına nakl edilmiştir. Ahmed Şerif`e rahmet diliyor, ona, tahrir aleminin, her zaman hürmetle anacağı suretle, en faziletli bir kadının hayat arkadaşlığını temin eden, refikası, Lutfıyye Şerif Hanıma`a taziyeler beyan ediyoruz.
(Kitabın İçinden)

Bir cevap yazın