Altın Yumurtlayan Kaz – 1. Sınıf Ezop Masalları pdf oku indir

2
Altın Yumurtlayan Kaz – 1. Sınıf Ezop Masalları pdf oku indir

Altın Yumurtlayan Kaz – 1. Sınıf Ezop Masalları pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Hikayeler türünde çıkarılan Altın Yumurtlayan Kaz – 1. Sınıf Ezop Masalları kitabını paylaştık. 16 sayfadan oluşan Altın Yumurtlayan Kaz – 1. Sınıf Ezop Masalları kitabının yazarı ise Mehmet Orhan‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Altın Yumurtlayan Kaz – 1. Sınıf Ezop Masalları oku indir. Altın Yumurtlayan Kaz – 1. Sınıf Ezop Masalları pdf indir yandex, Altın Yumurtlayan Kaz – 1. Sınıf Ezop Masalları pdf indir idefix, Altın Yumurtlayan Kaz – 1. Sınıf Ezop Masalları PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Altın Yumurtlayan Kaz – 1. Sınıf Ezop Masalları Pdf indir

Altın Yumurtlayan Kaz – 1. Sınıf Ezop Masalları Kısa Özet

Altın Yumurtlayan Kaz

Ezop Masalları

Fakir çiftçinin beyaz kazı bir gün altın yumurta yumurtlar. Çiftçi ve karısı çok sevinir. Çiftçi karısını beyaz kaza iyi bakması ve ona zarar gelmemesi için ikazr. Lakin daha fazla altın yumurtaya sahip olmak isteyen karısı beyaz kaza zarar verir. Her gün bir altın yumurta sahibi olurlarken, artık yumurta verecek kazları da yoktur. Asla açgözlü ve sabırsız olmamak gerekir.

İnsan, sahip olduklarının ve elindekilerin kıymetini bilmeli, zarar vermemelidir.

Çocukların estetik anlayışı düşünülerek her sayfası resimli hazırlandı; kısa cümleli anlatımlardan oluşturuldu. Okumayı sevdiren, eğlendiren ve eğlendirirken öğreten bir kurgu ile oluşturuldu.

Bir cevap yazın