Alakent Kilisesi pdf oku indir

4
Alakent Kilisesi pdf oku indir

Alakent Kilisesi pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Akademik Kitaplar türünde çıkarılan Alakent Kilisesi kitabını paylaştık. 269 sayfadan oluşan Alakent Kilisesi kitabının yazarı ise Nevzat Çevik‘dır. Ciltli kapağa sahip olan Alakent Kilisesi oku indir. Alakent Kilisesi pdf indir yandex, Alakent Kilisesi pdf indir idefix, Alakent Kilisesi PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Alakent Kilisesi Pdf indir

Alakent Kilisesi Kısa Özet

Koç Üniversitesi Stavros Niarchos Vakfı Geç Antik Çağ ve Bizans Araştırmaları Merkezi’nin (GABAM) ilk kitabı Türkçe ve İngilizce iki ayrı cilt olarak yayımlandı. *Alakent Kilisesi.Myra’da Bir Bizans Yapısı (12. – 13. Yüzseneler)* başlıklı kitap, 2010-2013 senelerı içinde Antalya’nın Demre İlçesi’nde bulunan Myra Antik Kenti’nin Roma dönemi tiyatrosuna 250 metre uzaklıkta bulunan bir orta Bizans dönemi kilisesinin kazısından restorasyonuna kadar olan tüm aşamalarını konu alıyor.

Demre’nin Alakent Mahallesi`nde bulunan, varlığı arkeologlar ve sanat tarihçileri aracılığıyla uzun süredir bilinmekte olan bu ufak Bizans kilisesi Myra Andriake Kazıları kapsamı içinde yürütülen bir kazı çalışması sonucu gün ışığına çıkarıldı. Yapının yüzseneler boyunca 5 metrelik alüvyon dolgunun altında kalmış olması, duvar fotoğraflarınden çatı kiremitlerine, cephe süslemelerinden devşirme malzemelere kadar bir çok öğeye yerinde ve iyi durumda korunmuş olarak ulaşılmasını sağladı.

Editörlüğünü GABAM Direktörü ve Koç Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü öğretim üyesi Engin Akyürek’in yaptığı kitapta, Myra Andriake Kazıları başkanı Nevzat Çevik’in *Kazının Öyküsü*, Engin Akyürek’in *Myra: Likya’nın Metropolisi*, *Alakent Kilisesi: Konumu ve Mimarisi* ve *Değerlendirme*, Ayça Tiryaki’nin *Mimari Plastik*, Nilay Çorağan’ın *Duvar Resimleri*, Özgü Çömezoğlu Uzbek’in *Seramik Buluntular* ve *Mezarlar*, Hüseyin Sami Öztürk ile Christof Schuler’in *Yazıtlar* ve Sebahattin Küçük’ün *Koruma Çalışmaları* başlıklı yazıları yer alıyor.

Bir cevap yazın