Akdeniz pdf oku indir

2
Akdeniz pdf oku indir

Akdeniz pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Roman ve Öykü Kitapları türünde çıkarılan Akdeniz kitabını paylaştık. 96 sayfadan oluşan Akdeniz kitabının yazarı ise Panait Istrati‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Akdeniz oku indir. Akdeniz pdf indir yandex, Akdeniz pdf indir idefix, Akdeniz PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Akdeniz Pdf indir

Akdeniz Kısa Özet

Çocukluğumda, okulda, Mısır’la alakalı her şeyi; firavunları, mabetleri, palmiyeleri ve daha neler neleri öğrenmeye can atardım. O vakitler Akdeniz üzerinde süzülebilmek için bir kırlangıç olmadığıma yanardım. Düş dünyam o kadar sınırsızdı ki, beni İbrail’in uysal bir yurttaşı hâline getirmek isteyen annemin isteklerine hep karşı geldim. Yanı başında güzelim Tuna Nehri olsa da yaşadığım yerler bana dar ve sıkıcı geliyordu. Bir an önce Akdeniz’e ulaşmalıydım.

Adrien, Romanya’nın bir liman kenti olan İbrail’de annesiyle birlikte yaşayan yoksul bir gençtir.  Yoksulluk içinde geçen yaşamından bıkmıştır artık. Adrien’in en büyük arzusu, Akdeniz’e ulaşıp orada zenginlik içinde yaşamaktır. Her şeyi göz önünde bulundurarak, arkadaşı Miha­il’le birlikte, Köstence’den İskenderiye’ye  giden bir gemiye biner. Gemide yolculuk yaparken Musa isimli bir adamla tanışır ve tüm planları bir anda değişir.

Bir cevap yazın