Adavatan Girit’ten Anavatana Çelebiler pdf indir

1
Adavatan Girit’ten Anavatana Çelebiler pdf indir

Adavatan Girit’ten Anavatana Çelebiler pdf indir, kitap özetleri sitemizde Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan Adavatan Girit’ten Anavatana Çelebiler kitabını paylaştık. 204 sayfadan oluşan Adavatan Girit’ten Anavatana Çelebiler kitabının yazarı ise Betül Parlak Timur‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Adavatan Girit’ten Anavatana Çelebiler oku indir. Adavatan Girit’ten Anavatana Çelebiler pdf indir yandex, Adavatan Girit’ten Anavatana Çelebiler pdf indir idefix, Adavatan Girit’ten Anavatana Çelebiler PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Adavatan Girit’ten Anavatana Çelebiler Pdf indir

Adavatan Girit’ten Anavatana Çelebiler Kısa Özet

Acılardan Umuda bir yolculuktur, Göç…

Her göç, acıdan umuda giden bir sürecin tüm renklerini içinde barındırır. Öyle değil mi? acılar olmazsa insanlar niçin ata topraklarını terk edip yeni diyarlara yelken açsınlar. Terk edilen ata toprakları, evler, eşyalar değildir. Bir tarihtir arkada bırakılan.

Göç adı verilen bu yolculuğun bir diğer adı umuda kaçıştır. Hedeflenen topraklara varıldığında ise; ilk el yüz yıkanan su, ilk hasat edilen ürün, ata toprağında bırakılan tek şeyin eşyalar olmadığını haykırır göçerlere… hem de acı acı. Saklanır, gizlenir, çoğu kere kendi kendine bile itiraf edilmez. İşte arkada bırakılan, ata toprağındaki hayattır.

Yeni topraklar umuttur, fakat bir o kadar da çetindir. Ağaca yapılan aşı gibidir yeni hayat, filiz vermesi, yeşermesi beklenir.

*Dörtnala gelip uzak Asya’dan, Akdeniz`e bir kısrak başı gibi uzanan bu memleketin* yeşeren en güzel dallarından birisi olan Girit Göçmenlerinin öyküsünü anlatan bu kitap, gelecek kuşaklara ışık tutmaktadır.

Bir cevap yazın