Activision yeni Call of Duty anti hile yazılımını duyurdu: Ricochet

0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildirin

AÇIKLAMA

Activision yeni Call of Duty anti hile yazılımını açıkladı: Ricochet, Oyun severler için Activision yeni Call of Duty anti hile yazılımını açıkladı: Ricochet ile alakalı bilgi verelim istedik… Makalemizin içinde Activision yeni Call of Duty anti hile yazılımını açıkladı: Ricochet ile alakalı ayrıntıları bulabilirsiniz.

Activision yeni Call of Duty anti hile yazılımını açıkladı: Ricochet

Call of Duty, donanım bazlı anti hile sistemine Ricochet ile geçiş yapıyor. Activision’ın gün içinde açıkladığu yeni Call of Duty anti hile yazılımı Ricochet,  Call of Duty: Vanguard’ın çıkışı ile -5 Kasım- oyuna eklenecek. Takiben Call of Duty: Warzone’a ise bu seneın sonlarına doğru, Aralık ayında eklenecek.

Call of Duty anti hile yazılımı yalnızca online modda çalışacak

Donanım bazlı anti hile sistemini kullanan oyunlar içinde Valorant, Doom Eternal ve Genshin Impact gibi oyunlar yer alıyor. Hilecilere karşı en ciddi mücadeleyi veren firmalardan Riot’un Valorant için kullandığı Vanguard anti hile sistemi, oyunun açık olduğu süre boyunca aktif olan bir yazılım ve bu durum bazı oyuncuları rahatsız etmişti.

Call of Duty anti hile

Activision, Ricochet’in yalnızca Call of Duty: Warzone açıkken çalışacağını ve yalnızca Call of Duty ile alakalı aktiviteleri gözlemleyeceğini iddia ediyor. Tabi ki buna inanmak oyuncuya kalmış. Ricochet, Warzone’u çevrimiçi olarak oynamak için zorunlu olacak fakat oyunu kapattığınızda Ricochet’de devre dışı kalacak.

“Ricochet hile kullanımına karşı çok yönlü biçimde savaşması için geliştirildi. Sistem, gelişmiş inceleme metotlarıyle oyunlarda hile kullanılıp tercih edilmediğini inceleyecek, hilecileri damgalayacak ve hesap güvenliğini arttıracak güncellemeler getirecek.” diyen Activision’ın oyuncuların güvenini kazanıp kazanmayacağı merak konusu.  Warzone’daki hile kullanımından bıkan bir oyuncu, Ricochet ile ilgili şu ifadeleri kullanmış:

” Activision’a sistemi çekirdeğine kadar sistem ulaşımini verme düşüncesi pek hoşuma gitmiyor fakat hileciler aracılığıyla o kadar çok öldürüldüm ki açıkcası bu durum pek umurumda değil.”

Bir cevap yazın