1800’den İtibaren Rusya Tarihi Halklar, Efsaneler, Olaylar, Güçler pdf oku indir

7
1800’den İtibaren Rusya Tarihi Halklar, Efsaneler, Olaylar, Güçler pdf oku indir

1800’den İtibaren Rusya Tarihi Halklar, Efsaneler, Olaylar, Güçler pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan 1800’den İtibaren Rusya Tarihi Halklar, Efsaneler, Olaylar, Güçler kitabını paylaştık. 661 sayfadan oluşan 1800’den İtibaren Rusya Tarihi Halklar, Efsaneler, Olaylar, Güçler kitabının yazarı ise Catherine Evtuhov‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan 1800’den İtibaren Rusya Tarihi Halklar, Efsaneler, Olaylar, Güçler oku indir. 1800’den İtibaren Rusya Tarihi Halklar, Efsaneler, Olaylar, Güçler pdf indir yandex, 1800’den İtibaren Rusya Tarihi Halklar, Efsaneler, Olaylar, Güçler pdf indir idefix, 1800’den İtibaren Rusya Tarihi Halklar, Efsaneler, Olaylar, Güçler PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

1800’den İtibaren Rusya Tarihi Halklar, Efsaneler, Olaylar, Güçler Pdf indir

1800’den İtibaren Rusya Tarihi Halklar, Efsaneler, Olaylar, Güçler Kısa Özet

Yazarları elinizdeki kitabı Sovyetler Birliği’nin çöküşünden hemen sonra yazmayı düşündüler. Bitirdiklerinde kitap Sovyet dünyasının kurulmasıyla sonlanmayan yeni bir Rus tarihi görüşünü teklif eden ilk sentetik tarih çalışması oldu. Bu kitap şimdilerde ABD ve Avrupa üniversitelerinde Rusya tarihi ile ilgili en fazla kullanılan iki ders kitabından birisi olma özelliğini taşımaktadır. Kitabın yazarları öyle bir Rusya tarihi anlatmak istediler ki öte yandan temel hadiselerin açık ve dengeli bir kronolojisini öte yandan da şimdilerde tarihin en dikkat çeken yönlerini içersin.

Bu nedenle kitap gündelik hayata, toplumsal roller ve kimliklere, kültürel dinamiklere ve toplumsal cinsiyet meselelerine eğilmektedir. Modern Rusya tarihi boyunca hayati bir rolü olan dini deneyimler, bu kitapta hakkettikleri ilgiye kavuşmuşlardır. Yazarlar bunun bunun yanında pek sık ihmal edilen Ruslar dışındaki ve Slav kökenli olmayan milli cemaatlere ve onların Rusya tarihindeki payına hatırı sayılır bir yer ayırmaktadır. Kitabın en büyük başarılarından biri kültür meselelerini edebiyat, sanat, müzik*gerçek* tarihin bir süsü olarak ele almak yerine tarih anlatısının temel yapı taşları olarak görmesidir. Bu kitap bunun bunun yanında 19. ve özellikle 20. yüzyılda yaşanan göç ve diaspora ile ilgili ayrı bir bölüm barındıran ilk Rusya tarihi kitabıdır.Kısa olaraksı, Rusya Tarihi, 1990’lar ve 2000’lerde şekillendiği haliyle tarihçilerin Rusya tarihine olan yaklaşımlarını yansıtmaktadır.

Richard Stites (1931-2010) Sovyetler Birliği ve Rusya tarihçiliğinin ileri gelen isimlerinden birisiydi ve RevolutionaryDreams: UtopianVisionandExperimental Life in the Russian Revolution (Oxford UP, 1989);Serfdom, Society, andtheArts in ImperialRussia: ThePleasureandthePower (Yale UP, 2005);andTheFourHorsemen: RidingtoLiberty in Post-Napoleonic Europe (Oxford UP, 2014) en iyi bilinen eserlerindendir.

CatherineEvtuhov (1960- ) Columbia Üniversitesi’nde tarih profesörüdür ve Portrait of a Russian Province: Economy, Society, andCivilization in Nineteenth-Century NizhniiNovgorod (University of Pittsburgh Press, 2011) ve The Cross &theSickle: SergeiBulgakovandtheFate of Russian ReligiousPhilosophy (Cornell UP, 1997)adlı kitapların yazarıdır. Stites ve Evtuhov 1992’den 2010’a kadar Georgetown Üniversitesi’nde çalışma arkadaşıydılar.

Bir cevap yazın